Gens una sumus - jesteśmy jedną rodziną

foto1
II Liga Juniorów 2014 - I miejsce, awans do I Ligi
foto1
III Liga Juniorów 2017 - I miejsce drugiej drużyny, awans do II Ligi
foto1
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów 2018 - II miejsce, awans do Ekstraligi Seniorów Śląska
foto1
Mistrzostwa Śląska w Szachach Szybkich 2016 - I miejsce
foto1
I Liga Juniorów 2016 - IV miejsce
Uczniowski Klub Sportowy Ognisko Rydułtowy


Nasi zawodnicy

Tu zaprezentujemy sylwetki naszych zawodników

Zobacz szczegóły

Osiągnięcia

Tu opisujemy nasze najlepsze wyniki drużynowe

Czytaj więcej

Projekty

Tu przedstawiamy realizowane projekty

Czytaj więcej

Zajęcia w ognisku

Przeczytaj i naszych treningach. Zobacz kiedy się odbywają. Kiedy prowadzone są zajęcia koła szachowego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej i w Uczniowskim Klubie Sportowym "Ognisko"

Czytaj więcej

Licznik odwiedzin

14101
Dziś
Ten tydzień
Wszystkie dni
49
301
14101

   Dacie wiarę, że naszej Hani pewnej nocy przyśniło się dokładnie to co rankiem stanęło na szachownicy?
Nikt by w to nie uwierzył gdyby nie trener, który potwierdził. Hania pokazała mu rano to co jej się przyśniło, a potem za pół godziny ta sama pozycja powstała w meczu z Miedzią Legnica. Hania wygrała w zaledwie 14 posunięciach.
Zamatowała przeciwniczkę na środku szachownicy :)

   Czary? Magia? Może nie, ale powiedzieć trzeba, że te mistrzostwa były dla nas niezwykłe. Jakoś od początku wszyscy wiedzieliśmy, że awans jest w naszym zasięgu. I mimo wielu przeszkód (brak zasięgu, wifi, ciepłej wody...) udało się.
Ogromnie się z tego cieszymy. Po czterech latach walki w I Lidze udało się wdrapać na szczyt. Jeżeli ktoś nie zdaje sobie sprawy jak to wysoko - powiedzmy o tym. Najpierw trzeba przejść rozgrywki wojewódzkie, zająć jedno z trzech pierwszych miejsc w III lidze wojewódzkiej i zakwalifikować się do II Ligi. To wbrew pozorom nie jest łatwe, bo Śląsk to bardzo silny szachowo region. 
W II Lidze gra bardzo wiele zespołów. Czasem 30, czasem 50. I tu też trzeba zająć jedno z trzech pierwszych miejsc by dostać przepustkę do I Ligi. A w I Lidze gra 10 zespołów. Każdy z każdym. O dwa premiowane awansem miejsca w elitarnym gronie drużyn Ekstraligi Juniorów. Dotychczas grały tam dwa śląskie zepoły - Hetman Katowice (aktualny drużynowy mistrz Polski) i MKSz Rybnik. Teraz będą trzy :)

   Zaczęło się od skromnego kółka szachowego w Przedszkolu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Rydułtowach. A potem były dziesiątki, setki godzin zajęć, treningów, zgrupowań i turniejów. Ogromna praca dzieci i trenerów.

Tak. Teraz czas na podziekowania.

Dziękujemy w pierwszej kolejności rodzicom. Wszystkim tym wspaniałym, zaangażowanym, poświęcającym tak wiele czasu, zawsze z troską nie tylko o swoje dziecko, ale o całą drużynę.

Dziekujemy wszystkim trenerom, którzy prowadzili zajęcia z naszymi zawodnikami: WGM Karinie Szczepkowskiej, IM Mirosławowi Jaworskiemu, FM Rafałowi Tymrakiewiczowi, FM Eneaszowi Wiewiórze, Henrykowi Samborskiemu, Mariuszowi Kiesiowi, Kacprowi Tomaszewskiemu i wszystkim trenerom prowadzącym zajęcia w ramach Śląskiej Akademii Szachowej.

Jednak nad wszystkimi podziekowania kierujemy w stronę pana FM Marcina Wałacha.

Za to że zawsze, od początku, od pierwszych naszych rozgrywek w II Lidze Juniorów, od 2010 roku. Zawsze był z naszymi dziećmi. Większość z nich wykształcił i przygotował do poważnych zmagań w zawodach rangi mistrzowskiej. Za te setki godzin ciężkiej pracy.

Marcinie. Dziekujemy za ogromną wiedzę, pomysłowość, zaangażowanie i pracowitość.
Bez Ciebie z całą pewnością ten sukces nie były możliwy.

marcin walach

 

Cieszmy się z awansu i pracujemy dalej. Ekstraliga zobowiązuje :) Czyli pracować musimy więcej i częściej. Damy radę :)

Jeszcze ważne słowa podsumowania.

W pierwszej drużynie, która awansowała do Ekstraligi grali:

kacper bilczewski 2017 mikolaj polczyk bartlomiej turski bartek panek oom 2018 agata stebel hania bugaj oom 2018
Kacper Bilczewski Mikołaj Polczyk Bartłomiej Turski Bartosz Panek Agata Stebel Hanna Bugaj

  Poza sukcesem drużynowym mamy też osiągnięcia indywidualne: Mikołaj Polczyk zajął trzecie miejsce na 2 szachownicy, Bartosz Panek był drugi na 4 szachownicy, Agata Stebel była trzecia na 5 szachownicy, Hania Bugaj "zarobiła" 44 pkt ELO FIDE. Brawo!

 W drugiej drużynie w II Lidze grali:

martin rybka adam radecki kamil piechota rafal kubik2 marek karwot lena obrochta oliwia czerwinska 1
Martin Rybka Adam Radecki Kamil Piechota Rafał Kubik Marek Karwot Lena Obrochta Oliwia Czerwińska

   Indywidualnie na szachownicach wyróżniali się: Martin Rybka + 94 pkt ELO FIDE, Adam Radecki + 140 pkt ELO FIDE,
Lena Obrochta + 72 pkt ELO FIDE, Oliwia Czerwińska + 61 pkt ELO FIDE. Gratulujemy!